کلم بروکلی مفید برای هوش کودک

کلم بروکلی مفید برای هوش کودک

کلم بروکلی مفید برای هوش کودک

بروکلی دارای ماده ای به نام «سولفورافان» است که در پیش گیری سرطان نقش بسزایی دارد و موجب کاهش اندازه و تکثیر تومورهای سرطانی می شود. این گیاه که از خانواده کلم هاست بهترین فصل برای استفاده از آن پاییز و زمستان است. اگر قصد کاهش وزن دارید بروکلی می تواند به شما کمک زیادی کند. بروکلی به دلیل داشتن مقدار زیادی فیبر باعث جذب بیشتر آب و در نتیجه احساس سیری پس از خوردن آن می شود.

پوره کلم بروکلی برای کودک خواص بالایی داشته و سرشار از فیبر و ویتامین‌های لازم برای رشد است؛ به همین دلیل بهتر است پس از ۸ ماهگی در برنامه غذایی کودکان قرار گیرد.

می خواهیم در این مطلب به بررسی فواید و خاصیت های مختلف کلم بروکلی اشاره کنیم این سبزی مفید در چه زمینه هایی برای سلامتی کودک مفید است حاوی چه ویتامین هایی برای کودکان میباشد سعی کنید  پس از یک سالگی این سبزی پرخاصیت را در غذای کودکتان بگنجانید اگر فرزند باهوشی می خواهید کلم بروکلی را در آشپزخانه داشته باشید .

 

کلم بروکلی مفید برای هوش کودک
کلم بروکلی مفید برای هوش کودک

 

زمان مجاز مصرف قسمت گل کلم بروکلی از نه ماهگی و قسمت ساقه آن به دلیل دیر هضم بودن پس از یک سالگی است.

 

طریقه مصرف آن در برنامه غذایی کودک:

 می توانید به سوپ شیرخوار اضافه کنید.

بروکلی مزه ی تندی دارد گل های آن را بخار پز کنید و به همراه هویج یا سیب زمینی پخته به صورت غذای انگشتی به کودک بدهید.

 گل کلم بروکلی ۱۵ دقیقه پخته و همراه ماست به کودک بدهید.

 کلم بروکلی یک غذای خارق العاده برای مغز کودک است. این ماده غذایی حاوی DHA است.

 

 فواید  DHA:

  • افزایش هوش
  • قدرت حافظه
  • افزایش کارآیی مغزی
  • افزایش یادگیری
  • رشد سلول های عصبی
  • بهبود حالات روحی و خلقیات
کلم بروکلی مفید برای هوش کودک
کلم بروکلی مفید برای هوش کودک

 

 کلم بروکلی منبع غنی از ویتامین C و فولات است، برای کودکان کم خون و بی اشتها بسیار مفید است.

 کلم بروکلی سرشار از فیبر است و غذای مناسبی را زمان یبوست کودک است.

 کلم بروکلی سرشار از کلسیم است و برای کودکانی که حساسیت به پروتئین گاوی دارند جایگزین مناسبی است.

کلسیم موجود در بروکلی، به همان میزان کلسیم موجود در شیر است، در نتیجه مصرف آن برای افرادی که دچار پوکی استخوان یا کمبود کلسیم هستند، بسیار مفید است. ولی چون شیر علاوه بر کلسیم، دارای ویتامین D نیز می باشد، به عنوان منبع بهتری برای پوکی استخوان مطرح می شود زیرا ویتامین D به جذب کلسیم در بدن کمک می کند.

 بروکلی دارای مقادیر زیادی فیبر، کاروتنوئید، ویتا مین A، ویتامین C و ویتامین K می باشد که از سرطان معده و روده پیشگیری می کند.

کلم بروکلی مفید برای هوش کودک
کلم بروکلی مفید برای هوش کودک

 

 داخل گل کلم بروکلی حشراتی ممکن است وجود داشته باشد که با شست و شوی ساده از بین نمیرود؛

اگر به کودکان خود مدام شیر و لبنیات برای سلامت ها استخوان و دندان ها می دهید بهتر است بروکلی را هم از یاد نبرید. همه افراد به خصوص کودکان و سالمندان و زنان باردار می توانند از بروکلی برای تقویت استخوان ها و دندان ها استفاده کنند. از آنجایی که ویتامین K برای تشکیل استئوکالسین (نوعی پروتئین که در استخوان یافت می شود) ضروری است می توانید با خوردن بروکلی که سرشار از ویتامین K است این پروتئین را تامین کنید.

کلم بروکلی مفید برای هوش کودک
کلم بروکلی مفید برای هوش کودک

 

از دیگر خواص درمانی بروکلی می توان به تقویت سیستم ایمنی بدن، تنظیم فشار خون و درمان کم خونی اشاره کرد. این سبزی جادویی به قدری مفید است که تقریبا تمام نیازهای بدن شما را تامین می کنید. بنابراین حتما باید آن را در سبد غذایی خود بگنجانید تا بدن شما را در برابر بیماری های مختلف محفوظ نگه دارد.

 شست و شوی کلم بروکلی

 ابتدا کلم بروکلی را شسته و سپس پوست ساقه های آن را جدا کنید، برای جدا کردن حشرات ریز احتمالی موجود در این نوع کلم، باید آن را به مدت نیم ساعت در محلول حاوی ۵-۴ قاشق چای خوری نمک در یک لیتر آب قرار داده، سپس آن را شسته و به مدت سه دقیقه در آب جوش غوطه ور کنید. آنگاه با آب سرد خنک نموده، آبکشی کنید.

روابط عمومی زی زی
ارسال دیدگاه