فواید لگو بازی برای کودکان

فواید لگو بازی برای کودکان

فواید لگو بازی برای کودکان

دنیای LEGO بسیار بزرگ است و با مدل ها و مضامین بسیار زیادی ، قابل درک است که می توانید کمی احساس غرق شدن کنید و واقعاً نمی دانید چه چیزی را انتخاب کنید. برای پیدا کردن مدل مناسب ، خواه برای فرزند یا دختر خود به عنوان یک هدیه یا برای خودتان ، باید معیارهای خرید زیر را در نظر بگیرید:

علایق کودک

منافع کودک نیز باید در انتخاب محصول تأثیر داشته باشد. مطمئناً ، همیشه انتخاب لگو کلاسیک را انتخاب می کنید ، اگر می خواهیم هدیه بگیریم و چیزهای زیادی درباره علایق کودک نمی دانیم گزینه خوبی است. با این حال ، امروز در آمریکای شمالی تنوع بسیار زیادی از مضامین و محصولات لگو وجود دارد این گزینه به شما امکان می دهد کودک را به هیجان بیاندازد و مجموعه ای را به منافع خود اختصاص دهد. این همیشه به انگیزه بیشتر برای شروع ساختمان منجر می شود.

سن کودک

احتمالاً مهمترین و بارزترین جنبه ای که باید قبل از خرید مدل بلوک ساختمانی LEGO در نظر بگیرید سن کودک است. همانطور که قبلاً بحث کردیم ، سن کودک تعیین می کند که آیا اسباب بازی کم و بیش پیچیده است ، البته تعداد بیشتری از قطعات مناسب تر برای کودکان بزرگتر یا نوجوانان است.

 

فواید لگو بازی برای کودکان
فواید لگو بازی برای کودکان

نسخه های ویژه

همانطور که قبلاً نیز اشاره شد ، مجموعه هایی که مضمون مشخصی دارند می توانند توسط کودکان بهتر دریافت شوند. لگو ویرایش های ویژه متعددی دارد که در آن از همان تم برای ایجاد انواع مجموعه های بلاک استفاده می کند. برخی از معروف ترین تم های موجود دیزنی ، جنگ ستارگان یا هری پاتر هستند.

قیمت لگو

وقتی به قیمت لگو نگاه می کنیم ، نسبت کیفیت به قیمت بسیار مناسب در نظر گرفته می شود ، زیرا مدل هایی برای همه بازه قیمت و جیب وجود دارد. به عنوان مثال ، جعبه آجری کلاسیک متوسط ​​حدود 40 دلار قیمت دارد در حالی که مجموعه ای با قطعات کمتر مانند ست دایناسور کمتر از 20 دلار است.

تعداد بازیکنان

اگر می خواهید یک مجموعه لگو بخرید ، ما می خواهیم پیشنهادی را تهیه کنید که می تواند توسط بیش از یک نفر انجام شود. این کار باعث تشویق کار گروهی ، همکاری و همدلی می شود. حتی یک مجموعه تخصصی برای بزرگسالان به نام LEGO® SERIOUS PLAY ™ وجود دارد که برای ایجاد یک محیط کار بهتر از طریق استفاده از این بلوک ها در جلسات شرکت طراحی شده است.

فواید لگو بازی برای کودکان
فواید لگو بازی برای کودکان

چگونه بازی های لگو مهارت ها و توانایی های کودکان را توسعه می دهد؟

1. مهارت های حرکتی خوب را تقویت کنید

نصب مکعب های لگو در اندازه های مختلف نیاز به دقت و قدرت زیادی در عضلات دست و انگشتان دارد. در جایی که کودک باید از فشار خاصی برای جداسازی و نصب استفاده کند. بنابراین ، کودکان بازی با این مکعب های سرگرم کننده مهارت های حرکتی خوب خود را تقویت می کنند ، که برای تسلط بر مهارت نوشتن در مدرسه بسیار مهم است.

2. توسعه مهارت های اجتماعی

کودکان معمولاً برای نصب شکل های مختلف لگو با برادران یا دوستانشان بازی می کنند. بنابراین ، آنها مهارت های مشارکت و بازی تیمی را توسعه می دهند ، که این یک مهارت اساسی اجتماعی برای کودکان محسوب می شود. کودکان همچنین در انتظار نقش های خود و بحث در مورد ایده های مختلف در مورد طراحی نهایی این مکعب ها عادت خواهند داشت. که تواناییهای اجتماعی آنها را تا حد زیادی بهبود می بخشد.

فواید لگو بازی برای کودکان
فواید لگو بازی برای کودکان

3. تشویق خلاقیت

هنگامی که کودکان از شکل ها ، رنگ ها و اندازه های مختلف مکعب های لگو استفاده می کنند ، این باعث افزایش خلاقیت آنها می شود. بازی های لگو با دادن فضای زیادی به تفکر و تخیل در کودکان مشخص می شوند ، در هنگام نصب هر شکل ، هیچ قانون و قوانینی وجود ندارد که باعث خلاقیت کودک شود. به همین دلیل است که او می تواند خلاق و راحت باشد.

4. آموزش حل مسئله

اسباب بازی های لگو کودکان را ترغیب می کند توانایی خود را در حل مشکلات تقویت کنند. آنها را آموزش می دهد تا به شکل های مختلف ، بطور مستقل و بدون کمک بزرگسالان ، نصب کنند. همچنین توانایی کودکان در تمرکز ، توجه به جزئیات و پیروی از دستورالعمل های دقیق و دقیق را تقویت می کند.

5. مهارت های ارتباطی را تقویت کنید

اسباب بازی های لگو با تشویق کودک به داشتن ارتباط مفید و لذت بخش با سایر فرزندان راهی عالی برای خلاص شدن از استرس و تنش است. در جایی که کودک مهارت های گفتگوی متفاوتی را ایجاد می کند ، وقتی او ایده های خود را به فرزندان دیگر توضیح می دهد ، یا هنگام اظهار نظر در مورد دستاوردهای آنها ، و هنگام صحبت با آنها در مورد مراحل نصب و تغییراتی که ایجاد می کند ، و چالش هایی که در این زمینه با آنها روبرو است ، می گوید.

فواید لگو بازی برای کودکان
فواید لگو بازی برای کودکان

6. آموزش اصرار

حتماً قبل از بازسازی آن ، برج عظیمی را که کودک شما در آن ساخته شده بود دیده اید. این مکعب های خلاق باعث تقویت روحیه عزم در کودکان می شوند و به آنها آموزش می دهند تا تلاش خود را ادامه دهند و تسلیم نشوند. این شخصیت آنها را تقویت می کند ، آنها را برای زندگی عملی آماده می کند و به طور موثر با آنها مقابله می کند.

7. افزایش اعتماد به نفس

وقتی کودک مکعب های کوچکی را نصب می کند تا به محصول نهایی در تخیل خود برسد ، با چالش های زیادی روبرو می شود و به زمان زیادی نیاز دارد. اما هنگامی که او آرایش را تمام کرد ، لبخندی گسترده به وجود می آورد که ناشی از موفقیت و سرخوشی موفقیت است. این تأثیر مثبتی در تقویت اعتماد به نفس کودک و تقویت شخصیت وی دارد.

8. مهارت های تفکر و برنامه ریزی را توسعه دهید

پیروی از دستورالعمل های موجود در مورد اسباب بازی های لگو به کودکان کمک می کند تا مهارت های مختلف برنامه ریزی را توسعه دهند. همچنین کودک را ترغیب می کند در صورت مواجهه با هر گونه مشکل یا چالشی ، به روش های مختلفی فکر کند. کودک باید متوقف شود ، مراحل خود را تجزیه و تحلیل کند ، دوباره ارزیابی کند و آن را تغییر دهد تا نتیجه مطلوبی حاصل کند.

فواید لگو بازی برای کودکان
فواید لگو بازی برای کودکان

9. افزایش مهارت های علمی

یکی از اولین درسی که کودک در درس های علوم می آموزد علت و معلول است. این واقعیت کودک می آموزد هنگامی که برج های بلند با بلوک های لگو می سازد و سپس تماشای سقوط آنها را مشاهده می کند. بازی های لگو درسهای مختلف علمی ارائه می دهند ، که کودک با تمام شادی و اشتیاق به دانش دریافت می کند.

10. جذب کودک به دنیای فناوری و مهندسی

هنگامی که کودک سفینه فضایی یا بولدوزر مکعب های لگو ساخته می شود ، از یک درب جالب و جذاب وارد دنیای مهندسی و فناوری می شود. ترکیب و حل مسئله ای که این مکعب ها به فرزند شما ارائه می دهند ، یک روز آنها را به یک مهندس خلاق یا ستاره ای از فناوری و اختراع تبدیل می کند.

11. مهارت های ریاضی را تقویت کنید

کودک هنگام بازی با اسباب بازی های لگو ، بسیاری از اصول ریاضی مانند اندازه ، کمیت ، قوام ، تقارن و الگوهای و همچنین شمارش ، اضافه کردن و تفریق را یاد می گیرد. همچنین کودک متوجه خواهد شد که هر قطعه ، هرچقدر هم که کوچک باشد ، از ارزش خاصی برخوردار است که برای دستیابی به شکل نهایی مهم است کودک کودک مهارت جیره بندی و توزیع دقیق را به دست می آورد.

روابط عمومی زی زی
ارسال دیدگاه