فواید عسل برای کودکان

خواص شیر و عسل برای کودکان

فواید عسل برای کودکان

فواید عسل برای کودکان با توجه به مواد معدنی زیادی که دارا می باشد قابل شمارش نیست و می توان در دستورالعمل های مختلف از آن استفاده نمود، همچنین می توان به طور مستقیم بدون ترکیب با مواد غذایی دیگر به عنوان یک غذای مجزا به کودکان داد.

۱) از کبد محافظت می کند

عسل به کنترل قند خون کمک می کند.

۲) گلو درد را تسکین می دهد

خواص عسل برای کودکان یکی از رایج ترین داروهای طبیعی برای گلودرد است. این دارو در داروهای آیورودا و سایر داروهای طبیعی به فرم های مgigasport-online marellaoutlet kleankanteentrinkflasche negozitata 24bottlesclima ovyescarpe borsegabsoutlet blundstoneprezzi gabssaldi giga-sport fracominasaldi andcamicienegozi chilloutshut mandarinaducksaldi andcamicienegozi ختلف برای بهبود گلو درد استفاده شده است. عسل برای سرفه کودکان در بسیاری از خانه ها جایگزین شربت سرماخوردگی می شود و تاثیر به سزایی در درمان سرفه و سرماخوردگی کودکان دارد.

۳) بهبود ناراحتی معده

عسل می تواند گزینه خوبی نسبت به داروهای شیمیایی برای کودکانی باشد که از درد معده و ناراحتی معده رنج می برند. عسل کمک می کند تا درد را کاهش دهد و همچنین می تواند در طول این زمان متابولیسم کودک را افزایش دهد.

خواص شیر و عسل برای کودکان
خواص شیر و عسل برای کودکان

۴) درمان دندان درد

عسل با دارچین ترکیب خوبی برای درمان درد دندان است. شما می توانید یک قاشق چایخوری دارچین و ۵ قاشق چایخوری عسل مخلوط کرده و به طور مستقیم به دندان کودکان بزنید.

۵) کمک به هضم می کند

عسل طبیعی کمک خوبی به هضم غذا برای کودکان می کند، وقتی ناراحتی معده دارید، می توانید چای را با عسل بنوشید. چای و عسل باعث می شود به شما برای ناراحتی های معده کمک کند و احساس بهتری داشته باشید.

۶) پوست خشک را شاداب می کند

عسل یکی از بهترین مرطوب کننده ها برای پوست است. شما می توانید مرطوب کننده خود را با عسل و لیمو، یا عسل و آلوئه ورا و یا کمی عسل رقیق مخلوط کنید و روی پوست فرزند خود بزنید، شما متوجه خواهید شد که پوست خشک کودک شما سریعتر از هر زمان دیگری به پوست نرم و شاداب تبدیل می شود.

۷) درد عضلانی را کاهش می دهد

عسل باعث کاهش درد عضلات می شود. شما می توانید ۲ قاشق چای خوری سرکه سیب و ۱ قاشق چای خوری عسل را به یک لیوان آب سرد اضافه کنید. این نوشیدنی کاملا آرام بخش است و می تواند به بهبود درد عضلانی کودک شما کمک کند.

۸) زخم دهان را درمان می کند

زخم دهان می تواند بسیار وحشتناک باشد، هنگامی که کودکان دچار زخم، آفت یا آبسه دهان می شوند، حتی توانایی خوردن غذا را ندارند. کمی عسل را با زردچوبه به داخل دهان کودک خود اعمال کنید تا زخم را سریعتر بهبود ببخشد.

 ۹) کنترل آسم

عسل برای کودکانی که از آسم رنج می برند، مخصوصا هنگامی که آسم شبانه را تجربه می کنند، کمک خوبی است. عسل دارای آنزیم های مفید برای راه تنفس می باشد که به تنفس بهتر کودک شما کمک می کند.

 ۱۰) افزایش متابولیسم

دادن یک قاشق عسل هر روز می تواند به سلامتی کودک شما کمک کند. عسل باعث افزایش متابولیسم در کودکان می شود، بنابراین کودک از بسیاری بیماری ها دور می شود.

۱۱) مفید در طول التهاب مزمن

در واقع عسل به علت خواص ضد التهابی قوی آن به مدت چندین سال به عنوان  یک داروی خانگی ضد التهاب استفاده شده است.

خواص شیر و عسل برای کودکان
خواص شیر و عسل برای کودکان

نکاتی در مورد مصرف عسل برای کودکان

* ترغیب کودکان برای استفاده از عسل در برنامه غذایی

عسل یک ماده واقعا شیرین است و بچه ها معمولا از خوردن آن لذت می برند. با این حال، هنوز هم می توانید کودکان و بزرگسالانی را پیدا کنید که از طعم عسل لذت نمی برند. اگر فرزند شما از رده دوم است، می توانید از عسل در اقلام غذایی مختلف مانند کوکی ها یا چای استفاده کنید یا حتی می توانید آن را در شیر اضافه کنید. با افزودن عسل به مواد غذایی مختلف، می توانید شیرینی را در آن کاهش دهید. به این ترتیب، کودک شما به راحتی عسل را می خورد.

* عسل در شیر

اضافه نمودن عسل در شیر می تواند یک نوشیدنی کاملا مقوی و خوشمزه برای کودک شما باشد و به رشد بهتر کودک کمک کند

* نحوه نگهداری عسل

عسل باید در ظرف در بسته و در کابینت نگهداری شود.

* مشکلات تنفسی

ممکن است مصرف عسل در نوزادان و حتی کودکان باعث بروز مشکلات تنفسی شود. این می تواند به علت واکنش های آلرژیک باشد. بنابراین اگر هرگونه مشکلی را شناسایی کردید، بلافاصله به پزشک مراجعه کنید.

خواص شیر و عسل برای کودکان
خواص شیر و عسل برای کودکان

عسل برای کودکان زیر یک سال ممنوع است.

اگرچه عسل دارای خواص شگفت انگیز دارویی است که می تواند به ما کمک کند، اما برای نوزادانی که کمتر از یک ساله هستند، به این معناست نیست. حتی اگر عسل طبیعی و پر از مواد معدنی باشد، زیرا بدن کودک هنوز برای استفاده از آن آمادگی ندارد.

استفاده از عسل برای کودکان با توجه به آندوسپورهای خاموش که به عنوان کلسترییدیوم بوتولیسم نام دارد، درون عسل بوده و می تواند سمی باشد و باعث بروز مشکلاتی در نوزاد شود.

انواع مختلفی عسل برای کودکان مانند عسل یونجه و مرکبات وجود دارد که دارای مزایای زیادی می باشد، با این حال هرنوع عسلی برای کودکان زیر یک سال توصیه نمی شود.

 ضعف عضلانی

اگر متوجه شوید که فرزند شما با ضعف عضلانی، گریه و سردرد همراه است، ممکن است واکنشی نسبت به عسل داشته باشد. در صورت بروز این علائم حتما به پزشک مراجعه کنید.

روابط عمومی زی زی
ارسال دیدگاه